Zakopane Hotel Helan
pogodaZakopane: wtorek 22 stycznia 2019 Imieniny: Anastazji, Anastazego, Wincentego Apteka dyżurna: Zakopane, ul. Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

temp.: -15 -3 ďż˝C | ciśnienie: 1015 hPa warunki biometeorologiczne niekorzystne wiatr: 4 km/h południowo-zachodni

Uwaga: aktualne warunki narciarskie na stokach narciarskich w Zakopanem i okolicy!

Trwa Tydzień Kuchni Polskiej

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, wybranych restauracjach w Zakopanem i na Podhalu do 11 listopada trwa Tydzień Kuchni Polskiej, a co za tym idzie, specjalne menu inspirowane różnymi regionami i kuchniami XIX i XX-wiecznej Polski. Akcja Tydzień Kuchni Polskiej organizowana jest przez sieć hurtowni MAKRO Polska w ramach edycji specjalnej programu Polskie Skarby Kulinarne – Kulinarne Zjednoczenie Polski.

Udostępnij

Trwa Tydzień Kuchni Polskiej
Trwa Tydzień Kuchni Polskiej

Akcja Tydzień Kuchni Polskiej odbywa się w dniach 5-11 listopada w wybranych lokalach w całym kraju, m.in. w Warszawie, Krakowie, Zakopanem, Poznaniu, Wrocławiu, Trójmieście, Szczecinie czy Katowicach. Wyselekcjonowane restauracje wprowadzą specjalne menu, inspirowane książką „Sto receptur na sto lat niepodległości (1918-2018)”, wydaną przez MAKRO Polska. Menu składać się będzie z nowoczesnych interpretacji dań historycznych pochodzących z różnych terenów i kuchni XIX i XX-wiecznej Polski, w tym: z terenów pod wpływami rosyjskimi, pruskimi i austriackimi, kuchni żydowskiej oraz kuchni wojskowej. Oryginalne receptury wyselekcjonował i opatrzył komentarzem profesor Jarosław Dumanowski, kierujący Centrum Dziedzictwa Kulinarnego na Wydziale Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W efekcie na gości czeka historyczna podróż po smakach polskiej sztuki kulinarnej. W Zakopanem i na Podhalu na Tydzień Kuchni Polskiej zapraszają restauracje: Restauracja Zakopiańska, ul. Jagielońska 18, Zakopane, szef kuchni: Mariusz Bizub; Restauracja Schronisko Smaków Magda Gessler, ul. Tadeusza Kościuszki 94, Bukowina Tatrzańska, szef kuchni: Roman Gerasik; Restauracja TaTRadycja, ul. Wierch Olczański 7, Bukowina Tatrzańska, szef kuchni: KrzysztofLizak; Restauracja Kiyrnicka by Saguła - Rezydencja Gubałówka, Butorów 6, Kościelisko, szef kuchni: Sławomir Saguła.

Wiadomości Zakopane RSS

comments powered by Disqus