Zakopane Hotel Helan
pogodaZakopane: wtorek 22 stycznia 2019 Imieniny: Anastazji, Anastazego, Wincentego Apteka dyżurna: Zakopane, ul. Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

temp.: -15 -3 ďż˝C | ciśnienie: 1015 hPa warunki biometeorologiczne niekorzystne wiatr: 4 km/h południowo-zachodni

Uwaga: aktualne warunki narciarskie na stokach narciarskich w Zakopanem i okolicy!

Trebunie Tutki & Quintet Urmuli w Kościelisku

W ramach Kościelisko Music Trail Festival 2018 – na styku kultur. Już 6 listopada odbędzie się specjalny koncert w kościele św. Kazimierza w Kościelisku, podczas którego wystąpią Trebunie Tutki oraz gruziński Quintet Urmuli z projektem "Duch Gór".

Udostępnij

Trebunie Tutki & Quintet Urmuli w Kościelisku
Trebunie Tutki & Quintet Urmuli w Kościelisku - plakat

Trebunie Tutki i gruziński Quintet Urmuli - "Duch Gór" to fantastyczne połączenie tradycji podhalańskich z kaukaskimi. Projekt "Duch Gór" powstał we współpracy wydawnictwa Unzipped Fly Records z Culture.pl oraz Polskim Radiem Program 2. Podhalańscy Górale spod Giewontu i Gruzini spod Kazbeku, to od wieków "ślebodni" czyli wolni i niezależni pasterze i wojownicy; niepodlegli, dumni i honorowi. Ich muzyka i mocny wielogłosowy męski śpiew, te cechy podkreślają. "Duch Gór" to spotkanie prastarych tradycji muzycznych. Uczestniczą w nim dwa uznane w swoich regionach zespoły – Trebunie-Tutki z Zakopanego i Quintet Urmuli z Tibilisi. Wykorzystując pasterskie instrumentarium i tradycyjną polifonię śpiewają o zbójeckim życiu, miłości i śmierci, wskrzeszając podhalańsko-kakuazkie duchy przodków, legendarnych herosów gór. Trebunie-Tutki od lat współpracują z zespołami z całego świata. Na koncie mają wspólne projekty z Twinkle Brothers z Jamajki, brytyjskim producentem Adrianem Sherwoodem, a także z Krzysztofem Ścierańskim, Włodzimierzem Kiniorskim i Voo Voo. Bilety 30 zł dostępne na stronie: www.musictrailfestival.pl/bilety.

Wiadomości Zakopane RSS

comments powered by Disqus