Zakopane Hotel Helan
pogodaZakopane: sobota 16 lutego 2019 Imieniny: Danuty, Daniela, Julianny Apteka dyżurna: Zakopane, ul. Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

temp.: -3 10 ďż˝C | ciśnienie: 1031 hPa warunki biometeorologiczne korzystne wiatr: 3 km/h zachodni

Uwaga: aktualne warunki narciarskie na stokach narciarskich w Zakopanem i okolicy!

XVI "Polaniarski Osod" w Kościelisku

Już w najbliższą niedzielę, 9 września w Ośrodku Biathlonowym Kościelisko - Kiry odbędzie się XVI Polaniarski Osod. Jest to kolejna impreza zorganizowana w ramach trwających XVII Tatrzańskich Wici i ma na celu zakończenie pasterskiego lata na tatrzańskich halach. Impreza w Kościelisku jak co roku przepełniona będzie akcentami pasterskimi.

Udostępnij

XVI
XVI "Polaniarski Osod" w Kościelisku

Osod oznacza powrót bacy z owcami z hal i od lat jest jednym z ważniejszych wydarzeń na podhalańskiej wsi, które towarzyszy góralom od najdawniejszych czasów. Zapraszamy na XIV Polaniarski Osod. Widowisko przedstawiające powrót owiec z tatrzańskich hal przedstawią członkowie zespołu "Polaniorze" z Kościeliska. Impreza odbywa się na scenie plenerowej w Kościelisku. Podczas wydarzenia na scenie prezentują się zespoły regionalne z Polski, Słowacji i Francji, m.in. "Maguranka", "Polany" oraz "De la Morelle". Polaniarski Osod zakończy koncert zespołu „Fiś band”

Wiadomości Zakopane RSS

comments powered by Disqus