Zakopane Hotel Helan
pogodaZakopane: sobota 17 listopada 2018 Imieniny: Grzegorza, Hugo, Salomei Apteka dyżurna: Zakopane, ul. Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

temp.: -4 2 °C | ciśnienie: 1034 hPa warunki biometeorologiczne korzystne wiatr: 10 km/h północno-wschodni

Ruszają XVII Tatrzańskie Wici. Już w weekend Bustrycańskie Nomowiny

W weekend rozpoczną się wyczekiwane XVII Tatrzańskie Wici. Jest to cykl imprez plenerowych organizowanych już od kilkunastu lat w okresie letnim pod Giewontem, a zarazem jest to świetna okazja na spotkanie z żywą kulturą i tradycją Podtatrza. Impreza rusza już w najbliższą niedzielę, 8 lipca br. w Bustryku, gdzie zapraszamy na Bustrycańskie Nowiny. XVII Tatrzańskie Wici trwać będą aż do 16 września.

Udostępnij

Ruszają XVII Tatrzańskie Wici. Już w weekend Bustrycańskie Nomowiny
XVII Tatrzańskie Wici - program

Celem Tatrzańskich Wici jest promocja folkloru, zespołów regionalnych, twórców ludowych, produktów regionalnych, kultywowanie tradycji a przede wszystkim dostarczenie licznie przybywającym turystom i mieszkańcom znakomitej zabawy i dobrej muzyki rozrywkowej na żywo. Przed nami pierwsza impreza z cyklu XVII Tatrzańskie Wici - Bustrycańskie Nowiny. Motywem przewodnim imprezy są "Nomowiny", czyli zwyczaje związane z poprzedzającą wesele wizytą młodego w domu wybranki, podczas której ustalano wielkość posagu oraz szczegóły związane z uroczystością zaślubin.

Wiadomości Zakopane RSS

comments powered by Disqus