Zakopane Hotel Helan
pogodaZakopane: niedziela 21 października 2018 Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny Apteka dyżurna: Zakopane, ul. Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

temp.: 1 4 °C | ciśnienie: 1025 hPa warunki biometeorologiczne obojętne wiatr: 13 km/h północno-wschodni

Narciarska sobota w Muzeum Tatrzańskim

W związku z obchodami Święta Małopolski zapraszamy na podwieczorek muzealny pt. "Aleksander i Kazimierz Schiele - szusy i wspinaczki", który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 16 czerwca br. w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego. Start o godzinie 18:00.

Udostępnij

Narciarska sobota w Muzeum Tatrzańskim
Narciarska sobota w Muzeum Tatrzańskim

Aleksander i Kazimierz Schiele – bliźniacy Schiele – należą do najpiękniejszych postaci związanych z polskim taternictwem i narciarstwem. Obaj studiowali w Wiedniu, należeli do najbardziej czynnych działaczy klubu SN PTT Zakopane, byli także producentami wyśmienitych nart i przyborów turystycznych. Aleksander projektował skocznię w Jaworzynce, Kazimierz był honorowym instruktorem PZN. Obaj bracia często startowali w zawodach narciarskich w kraju i za granicą. Prezentacja multimedialna i opowieść przypomną te bardzo zasłużone dla polskiego narciarstwa postaci, spotkanie poprowadzi Wojciech Szatkowski.

Wiadomości Zakopane RSS

comments powered by Disqus