Zakopane Hotel Helan
pogodaZakopane: środa 18 lipca 2018 Imieniny: Kamila, Szymona, Emiliana Apteka dyżurna: Zakopane, ul. Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

temp.: 13 18 ďż˝C | ciśnienie: 1006 hPa warunki biometeorologiczne niekorzystne wiatr: 11 km/h zachodni

Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej "Szukałem Was..."

Przed nami Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej "Szukałem Was...", który odbędzie się w dniach od 10 do 13 maja pod hasłem: "Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę". W roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości te słowa nabierają szczególnego znaczenia. Głównym celem festiwalu jest przybliżenie młodym ludziom troskę o patriotyczne wartości, zarówno w wymiarze duchowym jak i artystycznym.

Udostępnij

Podczas czterech dni festiwalowych poznajemy naukę i biografię Świętego Jana Pawła II. Uczestnicy rywalizują również o nagrody Burmistrza Zakopanego w dziedzinie teatru, muzyki, literatury i plastyki. Kolejne dni rozpoczynają się Eucharystią w zakopiańskich kościołach, a kończą koncertami. Podczas nich prezentowane są tradycje i kultura góralska, zaproszeni wykonawcy z Polski, jak również Laureaci kolejnych edycji festiwalu. Wieloletnia współpraca z Księżmi Salwatorianami zaowocowała także prezentacją koncertu Laureata Festiwalu Piosenki Religijnej z Trzebnicy.

Wiadomości Zakopane RSS

comments powered by Disqus