Zakopane Hotel Helan
pogodaZakopane: niedziela 20 stycznia 2019 Imieniny: Fabiany, Fabiana, Sebastiana, Apteka dyżurna: Zakopane, ul. Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

temp.: bd bd ďż˝C | ciśnienie: bd hPa warunki biometeorologiczne bd wiatr: bd km/h bd

Uwaga: aktualne warunki narciarskie na stokach narciarskich w Zakopanem i okolicy!

Przed świętami śniegu przybędzie

opr. KP

W ciągu ostatniej nocy na Podhalu przybyło ok 10 cm śniegu. W Tatrach też przybyło białego puchu. Na Kasprowym Wierchu pokrywa śnieżna sięga ponad 180 cm. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków opady śniegu będą utrzymywać się do soboty. Od niedzieli odwilż. W Tatrach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

Udostępnij

Przed świętami śniegu przybędzie
Tatry

Aktualnie w Zakopanem ustąpiły opady śniegu. Termometry w centrum miasta wskazują -4°C. Synoptycy zapowiadają, że do soboty śniegu będzie przybywać. Od niedzieli temperatura podskoczy o 4°C. Jak donosi TPN: "Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są trudne. W części reglowej szlaki są pokryte ok. 10 centymetrową warstwą świeżego śniegu, pod którą występują oblodzenia. Bardzo śliskie są skróty na drodze do Morskiego Oka. Przepłużone są drogi do schronisk, natomiast pozostałe szlaki są nieprzetarte. Po ostatnim wietrze na szlakach mogą jeszcze leżeć powalone drzewa, które można obejść. Są one sukcesywnie usuwane. Najgorsza sytuacja jest w Dolinie Starorobociańskiej, tam powalone drzewa uniemożliwiają przejście. W wyższych partiach Tatr szlaki są nieprzetarte,zasypane warstwą świeżego śniegu, pod którą są bardzo twarde i oblodzone. W wielu miejscach potworzyły się zaspy."

Wiadomości Zakopane RSS

comments powered by Disqus