Zakopane Hotel Helan
pogodaZakopane: piątek 19 października 2018 Imieniny: Piotra, Ziemowita, Ferdynanda Apteka dyżurna: Zakopane, ul. Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

temp.: 4 11 °C | ciśnienie: 1021 hPa warunki biometeorologiczne obojętne wiatr: 9 km/h północno-wschodni

Międzynarodowy Dzień Gór

Serdecznie zapraszamy na coroczne świeto, obchodzone 11 grudnia - Międzynarodowy Dzień Gór. Z związku z tym wyjątkowym dniem Muzeum Tatrzańskie zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Gór już w najbliższą niedzielę, 10 grudnia br.

Udostępnij

Międzynarodowy Dzień Gór
Międzynarodowy Dzień Gór - plakat

Program uroczystości: JAK PRZETRWAĆ W GÓRACH – WARSZTATY DLA DZIECI 10 grudnia (niedziela) godz. 11 Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza Zapraszamy na spotkanie, podczas którego wspólnie zastanowimy się i wybierzemy sprzęty niezbędne na wycieczkę górską. Wspomnimy jak to dawniej chodziło się na wyprawy górskie oraz poznamy zasady bezpiecznego poruszania się po górach. GÓRY Z RÓŻNYCH PERSPEKTYW –WSPINACZKA, NARTY, A MOŻE BIEG? Spotkanie z Maćkiem Ciesielskim, Wojciechem Szatkowskim oraz Marcinem Rzeszótko 10 grudnia (niedziela) godz. 16 Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza Niezależnie od pór roku góry przyciągają, kuszą oraz inspirują do wysiłku i wypoczynku. Zapraszamy serdecznie na spotkanie, podczas którego eksperci zaprezentują różne formy aktywności górskich. Spotkanie będzie doskonałą okazją do zadania pytań naszym gościom podczas panelu dyskusyjnego. PROJEKCJA SPEKTAKLU TEATRU TELEWIZJI „KAŻDY RATUJE SIEBIE” w reżyserii Jerzego Surdela na podstawie scenariusza Michała Jagiełły, 1978 10 grudnia (niedziela) godz. 18 Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza Serdecznie zapraszamy na pierwszy pokaz spektaklu w Zakopanem traktującego o istocie ratownictwa górskiego, o wątpliwościach, które targają ratownikami a także o lekkomyślności turystów. Muzea partnerskie Międzynarodowego Związku Muzeów Górskich (IMMA): Museo Nazionale della Montagna „Duca degli Abruzzi” w Turynie (Włochy), Musée Alpin w Chamonix (Francja), Servei General d’Informaciò de Muntanya w Sabadell (Hiszpania) oraz Whyte Museum of the Canadian Rockies w Banff (Kanada).

Wiadomości Zakopane RSS

comments powered by Disqus