Zakopane Hotel Helan
pogodaZakopane: piątek 19 października 2018 Imieniny: Piotra, Ziemowita, Ferdynanda Apteka dyżurna: Zakopane, ul. Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

temp.: 4 11 °C | ciśnienie: 1021 hPa warunki biometeorologiczne obojętne wiatr: 9 km/h północno-wschodni

Na Podhalu biało. W Tatrach zima zagościła na dobre

opr. KP

W Zakopanem zalega kilkucentymetrowa warstwa świeżego puchu. Choć początek tygodnia przywitał nas dosyć niskimi temperaturami i opadami śniegu, to w środę możemy liczyć na lekkie przejaśniena. Zza chmur może nawet wyjrzeć słońce.

Udostępnij

Na Podhalu biało. W Tatrach zima zagościła na dobre
Kolejne uderzenie zimy na Podhalu

W Tatrach zima zagościła na dobre. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego, co oznacza, że pokrywa śnieżna jest umiarkowanie związana na niektórych stromych stokach, na ogół jednak jest związana dobrze. Wyzwolenie lawiny jest możliwe zwłaszcza przy dużym obciążeniu dodatkowym, przede wszystkim na stromych stokach. Nie należy spodziewać się samorzutnego schodzenia dużych lawin. Jak donosi TPN: "Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach pogorszyły się. W części reglowej szlaki przysypane są warstwą świeżego śniegu, pod którą występują oblodzenia. Drogi do schronisk są odpłużone (za wyjątkiem schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich). Na szlaku na Iwaniacką Przełęcz leżą jeszcze powalone drzewa, które można obejść. Powyżej górnej granicy lasu warunki są trudne. Pod warstwą świeżego śniegu znajduje się bardzo twardy śnieg i występują oblodzenia. Do poruszania się w tym terenie niezbędne są raki i czekan. Szlaki są nieprzetarte, a w wielu miejscach potworzyły się zaspy."

Wiadomości Zakopane RSS

comments powered by Disqus