Zakopane Hotel Helan
pogodaZakopane: piątek 21 września 2018 Imieniny: Mateusza, Jonasza, Hipolita Apteka dyżurna: Zakopane, ul. Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

temp.: 9 24 ďż˝C | ciśnienie: 1023 hPa warunki biometeorologiczne obojętne wiatr: 15 km/h południowo-zachodni

Spektakl Piotruś Pan w Teatrze Witkacego

W piątek, 27 października br. w teatrze im. St. I. Witkiewicza o godzinie 9.00 i 11.30 zapraszamy na spektakl Piotruś Pan na podstawie powieści J.M. Barrie'go "Piotruś Pan i Wendy" w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha. Spektakl kierowany jest do dzieci od lat 5.

Udostępnij

Spektakl Piotruś Pan w Teatrze Witkacego
Spektakl Piotruś Pan w Teatrze Witkacego

"Piotruś Pan" to klasyka literatury dziecięcej. Któż nie zna przygód chłopca, który postanowił nigdy nie dorastać? Kto z nas nie tęskni za życiem w Nibylandii, fantastycznej krainie stworzonej przez nieposkromioną dziecięcą wyobraźnię? W tej beztroskiej krainie dzieciństwa czas nie przemija a życie jest nieustającą przygodą. Towarzyszami przygód Piotrusia jest grupa Zagubionych Chłopców, wróżka Dzwoneczek oraz Wendy – dziewczynka, którą Piotruś Pan zabiera do Nibylandii… Jednak nawet w tej szczęśliwej krainie czyhają niebezpieczeństwa: bohaterowie będą musieli zmierzyć się z piratami pod wodzą strasznego Kapitana Haka… W wałbrzyskiej adaptacji odnajdziemy wszystkie elementy baśniowego świata z kart powieści o "Piotrusiu Panu", układające się w linearną opowieść. Jednak reżyserka przedstawienia – Karolina Maciejaszek, patrzy na powieść sprzed ponad stu lat ze współczesnej perspektywy i przesuwa nieco akcenty: Świat, który opisuje w swej powieści J.M. Barrie jest bardzo mocno spolaryzowany. Mamy świat Piotrusia – chłopięcą krainę wiecznego dzieciństwa, kreacji i wyobraźni i świat Wendy – dziewczynki, która chce dorosnąć i wpisać się w nudny schemat życiowej rutyny. Jest świat dzieci – barwny i piękny, i świat dorosłych – którzy tracą umiejętność latania i nie potrafią marzyć. Niezaprzeczalnym atutem spektaklu jest różnorodność środków artystycznego wyrazu. W przedstawieniu znajdziemy elementy teatru lalkowego, teatru formy i teatru cieni oraz piosenki. Przedstawienie jest pochwałą nieokiełznanej wyobraźni. Dzieci uczy, że czasem warto zachować się odpowiedzialnie i dojrzale a ich rodziców – by pielęgnować w sobie dziecko. Bo nie ma lepszej płaszczyzny do dialogu niż wspólna zabawa.

Źródło: www.witkacy.pl

Wiadomości Zakopane RSS

comments powered by Disqus