Zakopane Hotel Helan
pogodaZakopane: niedziela 23 września 2018 Imieniny: Tekli, Bogusława Apteka dyżurna: Zakopane, ul. Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

temp.: 6 16 ďż˝C | ciśnienie: 1018 hPa warunki biometeorologiczne obojętne wiatr: 12 km/h południowo-zachodni

Trwają jesienne wędrówki z przyrodnikami

Organizowane w okresie wakacyjnym wędrówki po Tatrach z pracownikami TPNu cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że organizatorzy postanowili pospacerować z chętnymi również jesienią! Zapraszamy we wrześniowe soboty. Nie będą to przejścia typowo turystyczne. Będą to spacery połączone z edukacją przyrodniczą. Udział jest bezpłatny. Do udziału zapraszamy rodziny z dziećmi.

Udostępnij

Trwają jesienne wędrówki z przyrodnikami
Trwają jesienne wędrówki z przyrodnikami - plakat

Zasady uczestnictwa: Wędrówki prowadzone są przez pracowników Parku, którzy na co dzień zajmują się edukacją – Tomasza Zająca i Tomasza Skrzydłowskiego. Prowadzący czekają na uczestników w oznaczonych punktach. Początek każdej wyprawy to godzina 8.00 rano, przewidywany koniec około godziny 12.00. Uczestnicy, wchodząc do Parku, wykupują bilet wstępu. Powinni być odpowiednio ubrani i wyposażeni (obuwie górskie, ubranie przeciwdeszczowe itp.). Proponowane trasy nie są trudne (organizatorzy mogą zrezygnować z fragmentów zaplanowanej trasy w przypadku pogorszenia pogody lub stwierdzenia, że uczestnicy mogą sobie nie poradzić z trudnościami). Uczestnicy muszą być jednak świadomi zagrożeń wynikających z przebywania w górach (upadek na kamienistym szlaku, z wysokości, możliwość spotkania żmii, niedźwiedzia czy innych dzikich zwierząt, spadające kamienie i drzewa, załamanie pogody itp.) i podejmują ryzyko uczestniczenia w wyprawie na własną odpowiedzialność. Prowadzący ma prawo odmówić udziału w wycieczce osobom naruszającym przepisy obowiązujące w parku narodowym lub nieodpowiednio wyposażonym, w sposób zwiększający ryzyko wypadku (np. niewłaściwe obuwie). Uczestnicy wyprawy mogą w każdym punkcie trasy zrezygnować z dalszej wspólnej wędrówki i kontynuować wycieczkę samodzielnie. Opis i harmonogram tras: 23 września – Dolina Małej Łąki – Przysłop Miętusi – Dolina Kościeliska Wycieczkę zaczynamy u wylotu Doliny Małej Łąki, skąd następnie szlakiem niebieskim wchodzimy na przełęcz Przysłop Miętusi. Z Przysłopu schodzimy do Doliny Kościeliskiej (znaki czarne i zielone). Wycieczkę kończymy u wylotu Doliny Kościeliskiej. 30 września – Dolina Kościeliska – Lodowe Źródło – Hala Stoły Wycieczkę zaczynamy przy mapie TPN przed kasą biletową w Kirach, skąd idziemy Doliną Kościeliską (szlakiem zielonym) aż do Lodowego Źródła. Następnie skręcamy w prawo, na szlak niebieski, na Halę Stoły (najstarszy znakowany szlak w Tatrach Zachodnich). Powrót tą samą drogą do wylotu Doliny Kościeliskiej.

Źródło: http://tpn.pl

Wiadomości Zakopane RSS

comments powered by Disqus