Zakopane Hotel Helan
pogodaZakopane: środa 18 lipca 2018 Imieniny: Kamila, Szymona, Emiliana Apteka dyżurna: Zakopane, ul. Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

temp.: 13 18 ďż˝C | ciśnienie: 1006 hPa warunki biometeorologiczne niekorzystne wiatr: 11 km/h zachodni

V Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

Serdecznie zapraszamy już w dniach 12 i 13 sierpnia na stadion biathlonowy w Kościelisku-Kirach, gdzie odbędzie się V Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. Jest to wydarzenie nietuzinkowe w kulturalno-sportowo-regionalnym krajobrazie imprez organizowanych w okresie wakacyjnym na terenie Podhala.

Udostępnij

V Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
V Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - plakat

Wydarzenie to niewątpliwie wpisuje się w promocję naszego regionu i kultury - wystawa w regionalnej oprawie promuje góralską muzykę, stroje, gwarę, a także rodzimą rasę owczarka podhalańskiego. Na wystawę corocznie zgłaszanych jest ok. 200 ras psów, co przekłada się na ok. 1500 psów z całego świata. Są to zarówno rasy popularne, takie jak owczarki, dogi, jamniki, labradory, gończe czy pudle, ale też rzadko spotykane na co dzień a nawet egzotyczne: basenji, pies faraona, nagi pies peruwiański, łajki, komondory, chow chow czy chiny japońskie. Wystawa trwa dwa dni, codziennie o godz. 10.00 zaczyna się sędziowanie, kiedy to w wyodrębnionych specjalnie ringach można podziwiać konkurencje piesków ocenianych przez wybitnych sędziów kynologicznych z kraju i z zagranicy. Ok. godz. 14.30 rozpoczynają się widowiskowe konkurencje finałowe, podczas których prezentują się najpiękniejsze psy całej wystawy.

Źródło: gminakoscielisko.pl

Wiadomości Zakopane RSS

comments powered by Disqus