Zakopane Hotel Helan
pogodaZakopane: sobota 26 maja 2018 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny Apteka dyżurna: Zakopane, ul. Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

temp.: 10 20 ďż˝C | ciśnienie: 1020 hPa warunki biometeorologiczne obojętne wiatr: 6 km/h południowo-wschodni

W Tatrach i na Podhalu pogoda dopisuje

Opr.KP

Słoneczna aura trwa. Piątek na Podhalu i w Tatrach zapowiada się wyjątkowo pogodnie. Od samego rana świeci słonce a termometry w Zakopanem wskazują nawet do 20°C, na Kasprowym Wiechu ponad 10°C. Na takie dni czekaliśmy z upragnieniem.

Udostępnij

W Tatrach i na Podhalu pogoda dopisuje
Morskie Oko, widok na Mnicha, fot.zr.www.topr.pl

Zgodnie z prognozami synoptyków sobota zapowiada się słonecznie z przelotnymi opadami. Temperatura wyniesie w granicach 15°C w ciągu dnia. W niedzielę niestety ochłodzenie i deszcz. Temperatura spadnie do 9°C. Dzisiejsza pogoda sprzyja spacerom i górskim wędrówkom. Nie zapominajmy jednak w w Tatrach warunki do uprawiania turystuki są zmienne. Jak donosi TPN: "W części reglowej szlaki tylko miejscami są mokre i błotniste. Szczególnie dużo błota jest w Dolinie Lejowej, Starorobociańskiej i na podejściu na Grzesia przy Bobrowieckim Potoku. Stan wód w potokach tatrzańskich jest podniesiony i przejście niektórych odcinków szlaków jest utrudnione." Niech nie zmyli nas słoneczna i wiosenna aura, gdyż powyżej górnej granicy lasu panuje nadal zima. Na graniowych szlakach o południowych wystawach nie ma już śniegu. Na szlakach nasłonecznionych śnieg w ciągu dnia jest mokry i przepadający, w wyższych partiach i na północnych stokach śnieg jest bardzo twardy, zmrożony, miejscami występują oblodzenia.

Wiadomości Zakopane RSS

comments powered by Disqus