Zakopane Hotel Helan
pogodaZakopane: czwartek 19 kwietnia 2018 Imieniny: Leona, Adolfa, Włodzimierza Apteka dyżurna: Zakopane, ul. Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

temp.: 4 18 ďż˝C | ciśnienie: 1027 hPa warunki biometeorologiczne korzystne wiatr: 13 km/h północno-zachodni

Uwaga: aktualne warunki narciarskie na stokach narciarskich w Zakopanem i okolicy!

Zakopane całe śniegiem zasypane. W Tatrach czwarty stopień zagrożenia lawinowego.

Opr. KP

W dalszym ciągu utrzymują się intensywne opady śniegu zarówno na Podhalu jak i w górach. W Tatrach w ciągu doby spadło ponad pół metra śniegu. Aktualnie na Kasprowym Wierchu pokrywa śnieżna wynosi 2m a temperatura wynosi -10°C. W centrum Zakopanego termometry wskazują -3°C.

Udostępnij

Zakopane całe śniegiem zasypane. W Tatrach czwarty stopień zagrożenia lawinowego.
W Tatrach i na Podhalu intensywnie pada śnieg

Zdecydowanie odradzamy górskich wycieczek. Warunki do wędrówek są zdecydowanie niekorzystne. Poruszanie się wymaga ekstremalnie dużej zdolności do lawinoznawczej oceny sytuacji. Jak donosi TPN: W Tatrach panuje pełnia zimy. Warunki do uprawiania turystyki są bardzo trudne. Wszystkie szlaki zasypane są grubą warstwą (ok.50 cm.) świeżego śniegu i są nieprzetarte. Dodatkowym utrudnieniem w wyższych partiach Tatr jest padający śnieg i mgła, które ograniczają widoczność i utrudniają orientację w terenie. Ratownicy TOPR ogłosili czwarty stopień zagrożenia lawinowego. Tak wysoki stopień zagrożenia zejścia lawiny w tym sezonie został ogłoszony po raz pierwszy. Stopień czwarty oznacze, że pokrywa śnieżna jest słabo związana na większości stromych stoków. Wyzwolenie lawiny jest prawdopodobne na licznych stromych stokach już przy małym obciążeniu dodatkowym. Możliwe jest samorzutne schodzenie licznych średnich, a często również dużych lawin. Trudne warunki panują nie tylko w Tatrach. Intensywne opady śniegu mogą utrzymywać się przez cały dzień. W Zakopanem leży już kilkanaście centymetrów świeżego śniegu. Ulice są zaśnieżone, przez co ruch w mieście mocno spowolniony. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, gdyż na podhalańskich drogach panują dość trudne warunki. Drogi są śliskie i niebezpieczne. Zasypanych jest wiele bocznych ulic. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i zdrowy rozsądek. Należy pamiętać o nieprzekraczaniu dozwolonej prędkości, gdyż śliska nawierzchnia nie pozwoli na odpowiednie manewrowanie pojazdem i może przyczynić się do wypadków i kolizji. Lepiej też spuścić nogę z gazu, nawet jeśli do celu naszej podróży nie dotrzemy na czas. Pamiętajmy by zachować bezpieczną odległość, ponieważ droga hamowania w takich warunkach jest o wiele dłuższa.

Wiadomości Zakopane RSS

comments powered by Disqus