Zakopane Hotel Helan
pogodaZakopane: czwartek 19 kwietnia 2018 Imieniny: Leona, Adolfa, Włodzimierza Apteka dyżurna: Zakopane, ul. Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

temp.: 4 18 ďż˝C | ciśnienie: 1027 hPa warunki biometeorologiczne korzystne wiatr: 13 km/h północno-zachodni

Uwaga: aktualne warunki narciarskie na stokach narciarskich w Zakopanem i okolicy!

Na Podhalu pada śnieg

Opr. KP

Zgodnie z ostatnimi prognozami synoptyków w Tatrach i na Podhalu pada śnieg. Na Kasprowym Wierchu temperatura wynosi ok -7°C i leży do 140 cm śniegu. Na Podhalu przez cały świąteczny weekend pogoda nas nie rozpieszczała. Parasole i ciepłe ubrania poszły w ruch. Takie warunki pogodowe zostaną z nami przez najbliższych kilka dni. Jak zapowiadają meteorolodzy opady śniegu i śniegu z deszczem potrwają do końca tygodnia.

Udostępnij

Na Podhalu pada śnieg
Zakopene, kwiecień 2017

Kwiecień plecień bo przeplata, trochę zimy, trochę lata... Tegoroczny kwiecień jest zdecydowanie bardziej zimowy niż letni. Dzisiaj już od samego rana w Zakopanem sypie śnieg. Na środę prognozowany jest spadek temperatury i kolejne opady śniegu. Do końca tygodnia w ciągu dnia temperatury będą ujemne. Termometry wskażą nawet do -4°C. Jak donosi TPN: Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są niekorzystne. W części reglowej szlaki pokryte są warstwą mokrego, ciężkiego śniegu, pod którym mogą występować oblodzenia. Powyżej górnej granicy lasu panuje pełnia zimy. Szlaki zasypane są ok. 20 cm. warstwą świeżego śniegu i są nieprzetarte, miejscami potworzyły się zaspy, a w partiach graniowych nawisy. Dodatkowym utrudnieniem jest padający śnieg i mgła, które ograniczają widoczność i utrudniają orientację w terenie.

Wiadomości Zakopane RSS

comments powered by Disqus