Zakopane Hotel Helan
pogodaZakopane: sobota 26 maja 2018 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny Apteka dyżurna: Zakopane, ul. Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

temp.: 10 20 ďż˝C | ciśnienie: 1020 hPa warunki biometeorologiczne obojętne wiatr: 6 km/h południowo-wschodni

Dudaski Tłusty Czwartek

opr.KP

Serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek, 23 lutego br. o godzinie 17:00 do Zakopiańskiego Centrum Edukacji im. Heleny Modrzejewskiej, gdzie odbędzie się Dudaski Tłusty Czwartek. Tegoroczny koncert poświęcony zostanie postaci Władysława Trebuni - Tutki - multiinstrumentaliście, artyście plastykowi, współtwórcy zespołu Trebunie - Tutki.

Udostępnij

Dudaski Tłusty Czwartek
Dudaski Tłusty Czwartek - plakat

Dudaski Tłusty Czwartek na stałe zagościł w zimowym kalendarzu Podhala. W Zakopanem goście i mieszkańcy Podtatrza wraz z dudziarzami z całej Polski oraz z zagranicy świętują wspólnie zakończenie karnawału. Tradycyjne i w tym roku pod Giewontem po raz kolejny zabrzmią dudy. Gra na tym starym, pasterskim instrumencie nazywanym na Podhalu "kozą", już dawno zostałaby zapomniana, gdyby nie paru entuzjastów i miłośników rodzimego folkloru, a zwłaszcza - Jan Karpiel-Bułecka - znany architekt, muzykant, regionalista, dzięki któremu w 2010 r. udało się reaktywować to ciekawe wydarzenie i który od tamtej pory jest jego gospodarzem. Koncert jest wyjątkową okazją, by posłuchać autentycznej ludowej dudziarskiej muzyki, zobaczyć różne instrumenty oraz poznać tajniki ich budowy.

Wiadomości Zakopane RSS

comments powered by Disqus