Zakopane Hotel Helan
pogodaZakopane: poniedziałek 18 czerwca 2018 Imieniny: Marka, Elżbiety, Amandy Apteka dyżurna: Zakopane, ul. Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

temp.: 11 19 ďż˝C | ciśnienie: 1018 hPa warunki biometeorologiczne obojętne wiatr: 14 km/h północno-wschodni

X Parada Gazdowska w Kościelisku

Opr. KP

Co roku na Podhalu podczas karnawału odbywa się cykl widowiskowych imprez regionalnych "Parada Gazdowska". Gmina Kościelisko, Gminy Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko, Związek Podhalan Oddział Kościelisko oraz Zarząd Gminny ZOSP RP w Kościelisku zapraszają na X Paradę Gazdowską, która odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia 2017r., o godz. 12.00 na Polanie Sywarne w Kościelisku.

Udostępnij

X Parada Gazdowska w Kościelisku
X Parada Gazdowska w Kościelisku

Impreza rozpoczyna się przejazdem Parady Gazdowskiej i Kumoterskiej, którą oceniała komisja sędziowska. Kumoterska Gońba to zimowe wyścigi konnych zaprzęgów oraz narciarzy ciągniętych przez konie. Tradycyjnie Parada Gazdowska połączona jest z zawodami w skiringu (jeździec na nartach za koniem) i ski-skiringu (jeździec na koniu za nim narciarz) oraz wyścigiem kumoterek. Z roku na rok, to niezwykłe, wzbudzające wielkie emocje widowisko przyciąga na Podhale po kilka tysięcy widzów. Zgłoszenia uczestników do parady i zawodów przyjmowane będą od godz. 10.00 do 11.30 na Polanie Sywarne w Kościelisku.

Źródło: koscielisko.com.pl

  • X Parada Gazdowska w Kościelisku
<< | >>

Wiadomości Zakopane RSS

comments powered by Disqus