Zakopane Hotel Helan
pogodaZakopane: poniedziałek 18 czerwca 2018 Imieniny: Marka, Elżbiety, Amandy Apteka dyżurna: Zakopane, ul. Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

temp.: 11 19 ďż˝C | ciśnienie: 1018 hPa warunki biometeorologiczne obojętne wiatr: 14 km/h północno-wschodni

Światowy Dzień Śniegu Zakopane 2017

NULL

Już w najbliższy weekend, od 14 do 15 stycznia 2017 roku na całym świecie obchodzić będziemy Światowy Dzień Śniegu (World Snow Day). W tym roku już po raz szósty, Zakopane zorganizuje z tej okazji wielką rodzinną imprezę! Tegoroczna edycja FIS World Snow Day odbędzie się pod Nosalem. Zapraszamy wszystkie dzieci do uczestnictwa!

Udostępnij

Światowy Dzień Śniegu Zakopane 2017
Światowy Dzień Śniegu Zakopane 2017

W tym roku Miasto Zakopane zorganizuje wielką imprezę rodziną WORLD SNOW DAY już po raz szósty. Tegorocznym mottem imprezy World Snow Day jest: EXPERIENCE - sposób na wspaniałe wspomnienia i inspiracje związane ze śniegiem, EXPLORE- szansa odkrycia czegoś nowego, ENJOY- czas na zabawę. Już w najbliższą sobotę, 14 stycznia 2017 roku w Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL zorganizowane zostaną zawody w narciarstwie alpejskim oraz w skokach narciarskich, dzieci będą mogły także skorzystać z darmowej nauki jazdy na nartach zjazdowych . W dniu oficjalnych obchodów World Snow Day na świecie tj. 15 stycznia 2017 r. (niedziela) na Górnej Równi Krupowej rozegrane zostaną zawody w narciarstwie biegowym. Uczestnicy World Snow Day, którzy jeszcze nigdy nie mieli nart biegowych na nogach, będą mieli niepowtarzalną okazję spędzenia miłych chwil z instruktorami narciarstwa biegowego i nauki jazdy na biegówkach. Dla chętnych będzie możliwość wypożyczenia nart biegowych (rodzicie muszą mieć przy sobie dowód osobisty). Do dyspozycji dzieci będzie również śnieżna górka na której najmłodsi będą mogli zjeżdżać na jabłuszkach. Nasi zakopiańscy nauczyciele wychowania fizycznego zadbają o to, aby nie zabrakło również innych gier sportowych dla dzieci. Każdy uczestnik zabaw oraz zawodów otrzyma złoty medal uczestnictwa w Światowym Dniu Śniegu. Zapisy na zawody drogą elektroniczną trawją do 13 stycznia br. na stronie: www.strama-szkola.pl. Możliwe są również osobiste zapisy w sobotę, 14 stycznia br. w Biurze Zawodów, Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL od 8.30 do 30 minut przed startem danej kategorii na narciarstwo alpejskie, skoki, oraz w niedzielę, 15 stycznia w Biurze Zawodów, Górna Rówień Krupowa od 9.30 do 10 minut przed startem na biegi narciarskie. W miasteczku World Snow Day na Górnej Równi Krupowej znajdzie się również specjalne miejsce na sekcję edukacyjną, w której podobnie, jak w poprzednich edycjach, stoiska swoje znajdą Tatrzański Park Narodowy, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa oraz Policja. Ratownicy TOPR rozstawią dmuchaną ściankę wspinaczkową dla dzieci, TPN poprzez liczne zabawy i konkursy będzie edukować dzieci na temat przyrody, oddziaływania na środowisko oraz tatrzańskie zwierzęta, a z instruktorzy SITN informować będą najmłodszych jak dobrze przygotować się do sezonu narciarskiego. Niezawodna zakopiańska Policja natomiast przygotowała dla dzieci liczne konkursy na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Na scenie zobaczymy profesjonalnych animatorów prowadzących imprezę, dzieci wezmą udział we wspólnej rozgrzewce, obejrzą występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów, będą uczestniczyć w licznych zabawach i konkursach. Będzie się działo!

Źródło: NULL

  • Światowy Dzień Śniegu Zakopane 2017
<< | >>

Wiadomości Zakopane RSS

comments powered by Disqus