Zakopane Hotel Helan
pogodaZakopane: poniedziałek 18 czerwca 2018 Imieniny: Marka, Elżbiety, Amandy Apteka dyżurna: Zakopane, ul. Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

temp.: 11 19 ďż˝C | ciśnienie: 1018 hPa warunki biometeorologiczne obojętne wiatr: 14 km/h północno-wschodni

Zmiany organizacji ruchu na czas trwania Pucharu Świata w Skokach Narciarskich

Opr. Kasia Palacz

Po raz kolejny w Zakopanem pod Wielką Krokwią zagoszczą tysiące kibiców aby dopingować skoczków. Już dzisiaj rusza Puchar Świata w Skokach Narciarskich. W związku z tym, spodziewać można się wielu utrudnień ruchu drogowym. Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa jakie obowiązują podczas zorganizowanej imprezy masowej oraz o zmianie organizacji ruchu na terenie miasta.

Udostępnij

Zmiany organizacji ruchu na czas trwania Pucharu Świata w Skokach Narciarskich
Puchar Świata w Skokach Narciarskich Zakopane 2016 - skocznia plan

O porządek publiczny i bezpieczeństwo podczas Pucharu Świata w Skokach Narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem w dniach 22-24 stycznia br. zadba zakopiańska policja. Zakopiański konkurs skoków narciarskich ma rozpocząć się oficjalnym treningiem i kwalifikacjami w piątek o godzinie 16.00 na Wielkiej Krokwi i zostanie na niego wpuszczonych docelowo 10 tysięcy osób. Tego dnia bramy na skocznię otwarte już będą od godziny 15.30. Pierwszy dzień konkursowy 23.01.2016 roku ( sobota ) to konkurs drużynowy w skokach narciarskich. Bramy skoczni otwarte zostaną już od godziny 13.00. Konkurs ma rozpocząć się o godzinie 16.00. Docelowo organizatorzy spodziewają się 23 tysięcy kibiców. Drugi dzień zawodów tj. 24.01.2016 roku ( niedziela ) to konkurs indywidualny. Skocznia dla kibiców zostanie otwarta o godzinie 13.00 a konkurs oficjalnie ma rozpocząć się o godzinie 16.00. Również tego dnia na skoczni może docelowo zmieścić się 23 tysiące kibiców. Wszyscy, którzy nie zmieszczą się w tej grupie, będą mogli obserwować widowisko z dalszej odległości. Teren będzie ogrodzony siatką, a porządku wewnątrz będzie pilnowała wynajęta firma ochroniarska. Wprowadzenie czasowej zmiany organizacji ruchu nastąpi dnia 22.01.2016 r. od godz. 12:00, na ulicach prowadzących w kierunku skoczni i dalej w bezpośrednio przy skoczni ( strefa B-1 ): - ul. B. Czecha od ronda JP II, z możliwością zatrzymywania się na parkingach do skrzyżowania z ul. Żeromskiego, a po ich zapełnieniu może nastąpić zamknięcie ul. Br. Czecha od ronda J P II, - ul. Piłsudskiego od ul. Sabały, - skrzyżowanie ulic Szymanowskiego i Zwierzyniecka. W godzinach wieczorowo-nocnych po treningu w piątek i po zawodach w sobotę strefa (B-1) obejmie mniejszy teren ulic prowadzących w kierunku skoczni : ul. B. Czecha od skrzyżowania z ul. Żeromskiego, ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Szymanowskiego. (do godz. 9:00 dnia następnego). Przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu nastąpi natychmiast po zakończeniu zawodów w niedzielę wstępnie od godz. 21:00, jeżeli zawody rozpoczną się tego dnia zgodnie z planem ok. godz. 16:00. Kierowcy samochodów osobowych mogą parkować na ul. Br. Czecha, na odcinku od Ronda J.P. II do ul. Żeromskiego, na ul. Karłowicza, na ul. Sienkiewicza od skrzyżowania z ul. Witkiewicza do skrzyżowania z ul. Kościuszki, na ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Tetmajera do skrzyżowania z ul. Staszica. Stanowiska postojowe dla autobusów znajdują się na ul. Aleje 3-go Maja.

Źródło: zakopane.policja.gov.pl

Wiadomości Zakopane RSS

comments powered by Disqus