Zakopane Hotel Helan
pogodaZakopane: piątek 20 kwietnia 2018 Imieniny: Czesława, Agnieszki Apteka dyżurna: Zakopane, ul. Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

temp.: 5 20 ďż˝C | ciśnienie: 1027 hPa warunki biometeorologiczne korzystne wiatr: 10 km/h północno-wschodni

Uwaga: aktualne warunki narciarskie na stokach narciarskich w Zakopanem i okolicy!

Narciarstwo skiturowe dawniej i dzisiaj...

Opr. Kasia Palacz

W najbliższy piątek, 15 stycznia br. o godzinie 18:00 w Kawiarni STRH Cafe & Gallery w Zakopanem, przy ul. Krupówki 4a odbędzie się spotkanie dotyczące narciarstwa skiturowego dawniej i dzisiaj pt. "Tatry i Bieszczady. W poszukiwaniu skiturowego eldorado". Wieczór poprowadzi pracownik Muzeum Tatrzańskiego - Wojtek Szatkowski -autor przewodnika narciarskiego "Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy".

Udostępnij

Narciarstwo skiturowe dawniej i dzisiaj...
Wyprawa w Tatry Zachodnie

Podczas spotkania przedstawiona zostanie prezentacja multimedialna, która zabierze uczestników w odległe czasy pionierów polskiego narciarstwa: Stanisława Barabasza, Mariusza Zaruskiego, Józefa Oppenheima, Stanisława Zdyba, Leona Lorii i innych. Poruszony zostanie temat historii legendarnego schroniska na Pysznej, wyryp narciarskich w starym, oppenheimowskim stylu i opowieści o wiosennych spotkaniach z niedźwiedziami. Tematem wieczoru będą także najpiękniejsze trasy skiturowe w Tatrach takie jak: Lodowa, Rohatka, Kozi, Krzyżne, Czerwone Wierchy, Wołowiec, Jarząbczy i wiele innych. Uczestnicy spotkania usłyszą opowieści nie tylko o Tatrach. Prowadzący opowie o narciarskim eldorado w Bieszczadach. Ponad to Mateusz Mróz opowie o projekcie "Skiturowe Zakopane", prezentując jednocześnie filmiki z tatrzańskich wypraw górskich.

Źródło: www.muzeumtatrzanskie.com.pl

  • Narciarstwo skiturowe dawniej i dzisiaj...
<< | >>

Wiadomości Zakopane RSS

comments powered by Disqus