Zakopane Hotel Helan
pogodaZakopane: niedziela 27 maja 2018 Imieniny: Jana, Juliusza, Juliana Apteka dyżurna: Zakopane, ul. Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

temp.: 9 22 ďż˝C | ciśnienie: 1020 hPa warunki biometeorologiczne obojętne wiatr: 5 km/h północno-wschodni

Bieg o Wielkanocne Jajo i zjazd na starym sprzęcie - będzie się działo!

Anna Gródek

19 kwietnia (sobota) na trasie Kuźnice - Kalatówki zostanie rozgrany 4. Bieg o Wielkanocne Jajo Kalatówki 2014. Każdy, kto chce przeżyć niezwykłą przygodę w doskonałej atmosferze, powinien przybyć w tym czasie pod Giewont i podjąć wyzwanie. Mniej odważnym pozostaje gorące kibicowanie zawodnikom.

Udostępnij

Bieg o Wielkanocne Jajo i zjazd na starym sprzęcie - będzie się działo!
Zakopane Kalatówki - Zawody na starym sprzęcie narciarskim o Wielkanocne Jajo

Impreza rozpocznie się o godz. 10:00. Biuro zawodów mieści się w barze "Jurta" w Kuźnicach i jest czynne w godz. 8.45-9.45. Mierzący 6 km bieg rozpocznie się obok baru "Jurta", trasa będzie wiodła obok hotelu górskiego "Kalatówki". Zawodnicy pobiegną dwoma pętlami wokół Polany Kalackiej i dobiegną do mety zlokalizowanej obok hotelu górskiego na Kalatówkach. Aby wziąć udział w zawodach, należy uiścić opłatę startową w wysokości 25 zł. W jej ramach zawodnik otrzymuje: bawełnianą pamiątkową koszulkę z biegu, zwrotny numer startowy, ciasto i herbatę po biegu. Dla zwycięzców w kategorii open kobiet i mężczyzn - wielkanocne jaja. To jednak nie koniec atrakcji na Kalatówkach. Już 21 kwietnia w Suchym Żlebie, odbędą się tutaj XVI zawody o Zawody na Starym Sprzęcie Narciarskim o Wielkanocne Jajo im. Krystyny Behounek. To będzie niezwykłe widowisko! Śmiałkowie mogą wystartować w jednej z dwóch konkurencji. Pierwszą z nich jest zjazd na czas. Okazuje się, że zapanowanie nad starymi nartami nie jest tak proste jakby się wydawało. Widok zawodników na zakrętach - bezcenny. Druga konkurencja to jazda stylowa oceniana przez komisję. Tutaj liczy się pomysłowość startujących. Im więcej ewolucji, efektownych upadków tym lepszą pozycję można zająć. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zdobywają Wielkanocne Jajo. Program XVI zawodów o Wielkanocne Jajo im. Krystyny Behounek 10:00 - 11:30 - zapisy do konkurencji narciarskich 11:35 - 12:00 - prezentacja zawodników 12:00 - 13:00 - zawody z jajem 13:00 - 14:00 - slalom równoległy 14:30 - ogłoszenie wyników, wręczenie nagrody publiczności Wymagane: narty drewniane, buty turystyki, stylowy strój.

Wiadomości Zakopane RSS

comments powered by Disqus