Zakopane Hotel Helan
pogodaZakopane: poniedziałek 16 lipca 2018 Imieniny: Marii, Benedykta, Mariki Apteka dyżurna: Zakopane, ul. Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

temp.: 12 19 ďż˝C | ciśnienie: 1010 hPa warunki biometeorologiczne niekorzystne wiatr: 10 km/h północno-zachodni

VIII Wielka Majówka Tatrzańska już za tydzień!

Jf

Udostępnij

Weekend majowy to doskonały okres na pobyt w Zakopanem i okolicy. W tym okresie z myślą o mieszkańcach i turystach przygotowanych jest mnóstwo atrakcji. Od 26 kwietnia do 04 maja odbywać się będą trzy imprezy o różnym charakterze. Pierwsza z nich rusza już jutro, jest to impreza dla miłośników jazzu i bluesa - V United Europe Jazz Festival Zakopane, kolejna impreza rozpoczyna się 2 maja, to coś odpowiedniego dla fanów motoryzacji - VIII Zlot Pojazdów Zabytkowych im. Jana Rippera. Obydwie imprezy odbywać się będą na Dolnej Równi Krupowej.

Trzecia z imprez rusza już za tydzień w czwartek 1 maja. Kolejna edycja Wielkiej Majówki Tatrzańskiej odbywać się będzie na placu pod Gubałówką. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji i koncertów. Pod Tatrami w tym roku zagrają: BIG CYC, FEEL, MarVels, Żuki oraz DJ'e z Radio Planeta. Oprócz gwiazd polskiej estrady wystąpią zespoły regionalne z Podhala, Czech i Orawy.
W ramach Majówki Tatrzańskiej pod Gubałówką odbędą się: Homernickie Śpasy - pokazy pracy cieśli podhalańskich, Koncert Laureatów VII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Górskiej i Folkowej, V Międzynarodowe Targi Kowalstwa Artystycznego, Pokaz kulinarny - góralska kuchnia fusion, Święto Strażaka - pokazy ratownictwa, kolejna edycja wyścigów na rowerach górskich w Siwej Polanie Cross Tatry 2008 - IX Tatrzański Wyścig na Rowerach Górskich. Organizatorzy zaplanowali wiele niespodzianek, w tym konkursy dla publiczności. Będzie można nauczyć się tańca góralskiego, spróbować się w kowalstwie i rzeźbie, czy też ciesielce. Te i wiele innych atrakcji czeka na wszystkich w weekend majowy w Zakopanem.

Serdecznie zapraszamy na VIII Wielką Majówkę Tatrzańską w Zakopanem! Życzymy udanej zabawy.


Zobacz: program VIII Wielkiej Majówki Tatrzańskiej

Przeczytaj: V Zakopiańska Wiosna Jazzowa

Wiadomości Zakopane RSS

comments powered by Disqus