Zakopane Hotel Helan
pogodaZakopane: wtorek 22 stycznia 2019 Imieniny: Anastazji, Anastazego, Wincentego Apteka dyżurna: Zakopane, ul. Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

temp.: -15 -3 ďż˝C | ciśnienie: 1015 hPa warunki biometeorologiczne niekorzystne wiatr: 4 km/h południowo-zachodni

Uwaga: aktualne warunki narciarskie na stokach narciarskich w Zakopanem i okolicy!

V United Europe Jazz Festival Zakopane.

Jf

Udostępnij

W Zakopanem jak to w kwietniu wiosna jest troszkę kapryśna. Raz świeci słonko i jest ciepło, innym razem pada deszcz i robi się chłodno. Pod Tatrami zakwitły już krokusy. Na Kasprowym Wierchu trwa jeszcze sezon narciarski, pokrywa śnieżna sięga 140cm, ale i tam wiosna daje znać o sobie, na nartostradzie przez Goryczkową oraz na szlaku narciarskim przez Gąsienicową są miejsca, gdzie śniegu już nie ma lub jest go bardzo mało.

Weekend majowy już za tydzień. Wiele osób ten wolny czas spędzi w Zakopanem i okolicy. Jak co roku podczas długiego weekendu odbywać się będą liczne imprezy. Już jutro rusza V United Europe Jazz Festival Zakopane - Zakopiańska Wiosna Jazzowa. W namiocie festiwalowym w Zakopanem na Dolnej Równi Krupowej oraz w zakopiańskich pubach znów zabrzmią rytmy jazzowe, bluesowe i dixieland. W namiocie na Równi - Gospel na placu, koncert Ameryka spotyka Europę, przegląd młodych zespołów jazzowych, Gala Blues Top 2007, Visegrad Day, Folkowa Lawina z Gór. W ramach Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej zaplanowane są imprezy towarzyszące, odbędą się one w hotelu Belvedere i Wersal, pubie Caffe Antrakt, restauracji Pod Aniołem. W Miejskiej Galerii Sztuki będzie można oglądać wystawę fotografii "Jazz pod Giewontem".
V United Europe Jazz Festival Zakopane trwać będzie do 4 maja.

Podczas wiosny jazzowej odbędzie się coroczny Zlot Pojazdów Zabytkowych im. Jana Rippera. W dniach od 2 do 4 maja po raz ósmy będziemy mogli podziwiać legendy motoryzacji. Wszystkie pojazdy prezentowane będą na Dolnej Równi Krupowej, zaplanowana jest również Parada Jazzowa, czyli przejazd zabytkowych pojazdów ulicami Zakopanego.

Serdecznie zapraszamy na V United Europe Jazz Festival Zakopane 2008! Życzymy udanej zabawy.


Zobacz: program V Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej

Zobacz: program VIII Zlotu Pojazdów Zabytkowych

Przeczytaj: VIII Wielka Majówka Tatrzańska Zakopane 2008r.

Wiadomości Zakopane RSS

comments powered by Disqus