Zakopane Hotel Helan
pogodaZakopane: poniedziałek 25 września 2017 Imieniny: Aurelii, Władysława, Damiana Apteka dyżurna: Zakopane, ul. Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

temp.: 4 15 ďż˝C | ciśnienie: 1027 hPa warunki biometeorologiczne korzystne wiatr: 7 km/h południowo-wschodni

Pogoda w Tatrach - warunki turystyczne na szlakach!

Opracowano na podstawie danych TOPR, TPN oraz prognoz pogody z dnia 19.09.2017 r.

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach poprawiają się. W części reglowej szlaki miejscami są jeszcze mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste. Szczególnie dużo błota jest na szlakach gdzie trwa zrywka i wywóz drewna. Dotyczy to mi. Ścieżki nad Reglami między Doliną Lejową, a Doliną Chochołowską oraz w dolnej części szlaku na Grzesia. W wyższych partiach Tatr szlaki mogą być oblodzone. Powyżej 2200 m n.p.m leży niewielka warstwa śniegu. Na szlaku z Wierch Porońca na Rusinową Polanę trwa remont szlaku i występują nieznaczne utrudnienia. Mostki na Drodze pod Reglami między Doliną Strążyską a Doliną Białego są w złym stanie technicznym. Prosimy o zachowanie ostrożności przy ich przechodzeniu. Na terenie TPN w wielu miejscach trwa zrywka i wywóz drewna, remonty szlaków oraz inne prace leśne, między innymi w Dolinie Chochołowskiej i w Dolinie Małej Łąki. Prosimy w tych miejscach o ostrożność i stosowanie się do poleceń pracowników Parku.

Zakopane góry Tatry
  Warto wiedzieć

 • Na teren TPN nie wolno wprowadzać psów. wyjątkiem jest Dolina Chochołowska, dnem doliny do schroniska. Z psem można również wędrować Drogą pod Reglami.
 • Ruch na szlakach turystycznych odbywa się prawą stroną.
 • Jeśli na naszej drodze pojawi się niedĽwiedĽ należy zachować spokój i wolno oddalić się.
 • Od 1 marca br. wzrosły ceny biletów wstępu do TPN. Bilet normalny kosztuje 5 zł, a ulgowy 2,50 zł.
 • Ze względu na częściowe zalanie Jaskinia Mroźna jest nieczynna do odwołania.
 • Od 1 marca do 30 listopada zamknięte są wszystkie szlaki turystyczne od zmierzchu do świtu.
 • W związku z dużym ruchem turystycznym w kierunku Morskiego Oka, w pogodne dni, w godzinach późnoporannych - ok. 9 zaczyna brakować miejsc parkingowych na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie, a na drodze dojazdowej na ww. parkingi (w stronę Morskiego Oka) mogą tworzyć się korki. Polecamy korzystanie z komunikacji publicznej.
 • Osobom wędruj±cym szlakami granicznymi zaleca się wykupienie ubezpieczenia, jako że akcje ratunkowe w Tatrach Słowackich s± płatne. Od pi±tku poprawa pogody. Synoptycy zapowiadaj± temperaturę na poziomie
 • Od 1 listopada do 15 czerwca, w Tatrach Słowackich zamknięte s± wszystkie szlaki powyżej schronisk.
 • Na terenie Słowacji akcje ratunkowe w górach są płatne. Zalecamy posiadanie stosownego ubezpieczenia, również osobom wędrującym szlakami granicznymi.

W tym tygodniu pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Będzie pochmurno, zimno i deszczowo. Do końca tygodnia temperatura w ciągu dnia nie przekrowczy 10°C. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków w środę i czwartek w Tatrach możliwe będą opady śniegu.

Boże Narodzenie i Sylwester 2017/2018 Ferie 2018